دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

بیشترین تخلف اداری کارکنان اعلام شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۸/۱۰ | 

از مجموع رای‌های صادره در رابطه با تخلفات اداری کارکنان، بیشترین تخلف به «غیبت غیرموجه به صورت متناوب یا متوالی» اختصاص دارد.

به گزارش ایسنا، مختار محمدی -دبیر هیأت عالی نظارت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور- با بیان این مطلب اظهار کرد:بررسی عملکرد هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان در شش ماه نخست سال جاری نشان می‌دهدکه در مجموع ۷۵۱۹ رای صادر شده که ۶۴۷۴ مورد آرای هیات بدوی و ۱۰۴۵ رای نیز هیات های تجدید نظر بوده است.

وی افزود: از تعداد آرای صادره از هیأت‌های بدوی، ۷۳.۸ درصد تخلفات اداری چهار عنوان تخلف را شامل می شود که «غیبت غیرموجه به صورت متناوب یا متوالی» با فراوانی ۲۶.۵ دارای بیشترین فراوانی در میان عناوین تخلفات اداری بوده است.

محمدی ادامه داد: « نقص قوانین دبیر هیأت عالی نظارت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و مقررات مربوطه با فراوانی ۲۱.۱ درصد» و «کم کاری و سهل انگاری در انجام وظایف با فراوانی ۱۶.۳ درصد» همچنین «اعمال و رفتار خلاف شئون شغلی یا دارای" با فراوانی ۹.۹ درصد، بیشترین فراوانی را در میان ۳۸ عنوان تخلفات اداری داشته اند.

وی با تاکید بر اینکه باید رای هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان اثرگذار باشد گفت: از ۵۵۳۴ مورد مجازات اعمال شده از سوی هیأت های بدوی در دوره ۶ ماهه نخست سال جاری، ۶۲.۹ درصد فراوانی مربوط به ۳ عنوان مجازاکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 203 بار   |   دفعات چاپ: 48 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر