دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

تدبیر وزارت بهداشت:محکومیت به دلیل پیگیری مطالبات پرستاران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۸/۳۰ | 

سلامت نیوز: سال گذشته پرستاران مجتمع بیمارستانی امام خمینی دراعتراض به اضافه کاری اجباری و کاهش 10 درصدی از اضافه کاری آنها و نیز عدم پرداخت کارانه و کم کردن کارانه اشان، دست به تجمعات اعتراضی در دو مرحله در این مجتمع زدند.

در این میان محمد شریفی مقدم به عنوان عضو شورای عالی نظام پرستاری پیگیر مطالبات قانونی آنها بود اما این اقدام او با واکنش شدید از سوی مسئولین مجتمع و دانشگاه علوم پزشکی تهران مواجه شد به طوری که وی در هیات تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان دانشگاه علوم پزشکی تهران در مرحله اول تجمعات اعتراضی پرستاران به بازنشستگی تحمیلی محکوم و بعد از اعتراضات هفتم آبان نیز به دلیل پیگیری خواسته به حق پرستاران مجتمع بیمارستانی امام خمینی به تغییر محل جغرافیائی خدمت به مدت یک سال مجازات شد.

این حکم در حالی صادر شده که پیش از این گمان می رفت با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فضا برای پیگیری حقوق صنفی بازتر شده و رویه توبیخ و کنار گذاشته شدن ااز سوی مسئولین بالادستی دیگر در این دولت جایی نخواهد داشت.

در متن این حکم آمده است : « این محکومیت به اتهامات نقض قوانین و مقررات ،شرکت درتحصن و اعتصاب و تظاهرات غیر قانونی و تحریک به برپایی تحصن و اعمال فشار های گروهی برای تحصیل مقاصد غیر قانونی است»

محمد شریفی مقدکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 163 بار   |   دفعات چاپ: 32 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر