دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

آخرین وضعیت تعرفه‌های درمان 94 و هشدار وزیر بهداشت درباره تخلفات تعرفه‌ای :

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۲۸ | 

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم رعایت تعرفه‌های پزشکی از سوی مراکز درمانی دولتی و خصوصی، از تعیین تکلیف و اعلام تعرفه‌های پزشکی 94 از سوی هیات وزیران تا پایان ماه جاری خبر داد.

دکتر سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به سوالی درباره برخی اخبار مبنی بر افزایش خودسرانه تعرفه‌های پزشکی از سوی برخی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، گفت: اطلاع رسانی‌های لازم در این زمینه از سوی معاونت درمان انجام شده است. مسلم آن است که طبق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

وی تاکید کرد: تعرفه‌گذاری کار هیات وزیران است و نه وزارت بهداشت و نه شورای عالی بیمه بدون مصوبه هیات وزیران نمی‌توانند تعرفه جدید اعلام کنند. ما نیز تنها می‌توانیم برای تعرفه‌ها پیشنهاد دهیم.

هاشمی با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه در زمینه تعرفه‌گذاری خدمات پزشکی، گفت: بر اساس قانون تعرفه‌های پزشکی باید در پایان هر سال تعیین تکلیف و از ابتدای سال جدید اعمال شود. در مورد تعرفه‌های پزشکی 94 نیز اقدامات کارشناسی لازم در پایان سال گذشته انجام و در شورای عالی بیمه تعیین تکلیف شده است. به نظر می‌رسد هیات وزیران نیز تا پایان ماه جاری تعرفه‌های جدید را مصوب و اعلام کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 194 بار   |   دفعات چاپ: 54 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر